5571 318 0917
درخواست کارشناسی
نحوه انتخاب یک DVR خوب برای دوربین مدار بسته چگونه است؟


: 235

در نصب دوربین های مدار بسته یکی از مهمترین ملزومات آن DVR می باشد
در نصب دوربین های مدار بسته یکی از مهمترین ملزومات آن DVR می باشد زیرا این دستگاه وظیفه نمایش و ضبط تصاویر و حتی تنظیم کیفیت تصاویر و... را بر عهده دارد. در این راه طبعا رعایت چند نکته برای انتخاب یک DVR خوب الزامی است:

1- نحوه و نوع نمایش تصاوری در DVR مربوطه:
حتما مستحضر هستید که DVRها با توجه به تعداد کانالهایشان طبعا نوع نمایش تصویر متفاوتی نیز دارند. هر چقدر تعداد کانالهای یک DVR بیشتر باشد طبعا کارایی بهتری می تواند داشته باشد مثلا یک DVR با 9 کانال علاوه بر نمایش 4 تصویر همزمان می تواند 9 تصویر همزمان دیگر را در قالب 3 در 3 نمایش دهد که این کارایی طبعا از کارایی یک DVR با 4 کانال بالاتر است و در آینده نیز برای مصرف کننده امکان ارتقا فراهم می کند. بنابراین همیشه سعی تعداد کانالهای DVR شما چند برابر بیشتر از تعداد دوربین ها باشد.

2- قابلیت ارائه فریم بیشتر :
این مشخصه در واقع میزان کیفیت تصاویر و فیلم های نمایشی و ضبط شونده توسط DVR را نشان می دهد و طبعا هر چه بیشتر باشد یعنی DVR می تواند تعداد فریمهای بیشتر در هر ثانیه بگیرد و کیفیت تصاویر خیلی بهتر باشد. بنابراین سعی کنید این مورد بالاتر از 25 باشد تا کیفیت تصاویر بهتری بگیرید.

3- قابلیت تنظیم و کنترل از راه دور: طبعا امروزه یکی از اصلیترین نیازهایی که باعث می شود مشتریان به دوربین مدار بسته روی بیاورند قالبت کنترل از راه دور است بنابراین باید DVR مربوطه این قابلیت را داشته باشد که از راه دور با آی پی بتوان تنظیماتی در آن اعمال نمود.

4- قابلیت تشخیص حرکت (Motion Detection) :
قابلیت تشخیص حرکت قطعا یکی از امکانات نوین برای امنیت محل کار یا منزل در برابر سرقت و... می باشد و تقریبا یکی از امکانات جدا نشدنی جدید از DVRها می باشد. بنابراین DVR شما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

5- مدت زمان ضبط تصاویر و میزان حافظه:
همیشه سعی کنید که DVR شما دارای فضای جانبی کافی و بالا برای ضبط تصاویر بمدت چندین ساعت باشد زیرا این یکی از پارامترهای امنیتی بسیار مهم در مبحث دوربین های مدار بسته می باشد.

اصطلاحات انگلیسی مختلفی که روی دوربین ها و انوع DVR وجود دارد به چه معنی است و چه کاربردهایی دارد؟


جای شک نیست که سیستمهای CCTV روز به روز در حال رشد هستند و با توجه به تکنولوژی مبتنی بر الکترونیک و کامپیوتر دائماً در حال تکامل و پیشرفت هستند ولی طبعا این سیستمها یک سری اصول کلی و امکانات عمومی هستند که شما اصطلاحات انگلیسی آن را روی دستگاه مشاهده می کنید بنابراین در اینجا به بیان برخی از آنها می پردازیم:

1- switcher = انتخاب کننده ، انتخاب کننده مونیتور یا تصویر یا نمایش و...
2- Multiplexer = ترکیب کننده تصاویر
3- Capture Card = کارتهای تصویر برای گرفتن تصاویر
4- Video Router = وسیله ای که سیگنالهای دوربین های مختلف را در طیف ها و شبکه های مختلف تقسیم و مدیریت می کند
5- DVR - Digital Video Recorder = وسیله ضبط کننده تصاویر که حتی دارای فضای جانبی برای ذخیره تصاویر نیز می باشد
6- Frame Store: یک قطعه الکترونیکی برای شماره گذاری فریم های تصویر و ذخیره فریم هااست. توجه نمایید که هر فریم در واقع یه تکه تصویری از یک فیلم است مثلا اگر یک فیلم 10 ثانیه ای را به 10 فریم تقسیم کنیم در واقع مثل این است که در هر ثانیه یک تصویر از فیلم را می بینیم و بهمین خاطر فیلم بصورت قطع و وصل برای ما بنظر می رسد. بنابراین هر چقدر تعداد فریمهای یک فیلم بیشتر باشد کیفیت فیلم بالاتر است.
7- HDDTV: یک استاندارد که نمایانگر پخش فیلم با ریزلوشن و کیفیت بسیار بالاست
8- TDG: ابزاری برای ایجاد تاریخ و زمان روی تصاویر دوربین
9- VMD - Video Motion Detector = ابزاری است که در واقع مانند یک چشم مصنوعی در هنگام هر حرکت یا تغییر نوری در محیط تحت دید خود اخطاری ایجاد می کند که با توجه به آن می توان مثلا حرکت هر جسمی را در محیط تشخیص داد و برنامه را ملزم به ضبط تصویر پس از هر حرکتی نمود که این امر برای امنیت در برابر سرقتها بسیار مناسب است.

آیا در نصب دوربین مدار بسته و DVR بصورت آی پی در سیستم عاملهای ویندوز و یا لینوکس فرقی وجود دارد؟


حتما این سوال در ذهن بسیاری از افرادی که قصد نصب دوربین مدار بسته بصورت آی پی دارند وجود دارد. ولی باید عرض کنیم که در نصب دوربین های مدار بسته هیچ تفاوتی ندارد که شما چه سیستم عاملی روی کامپیوتر خود دارید زیرا در این روش نصب و گرفتن تصویر از راه دور با آی پی در واقع دو عامل مهم نقش دارد یکی نصب DVR و دیگری تنظیمات مودم و آی پی و... و هر دوی اینها جدا از سیستم عامل کامپیوتر شما کار می کنند . همچنین گرفتن تصویر نیز با مرورگر اینترنت (مانند فایرفاکس یا اینتنت اکسپلورر و... ) است و حتما می دانید که چه سیستم عامل ویندوز و چه لینوکس مرورگرهای مختص خود را دارند و براحتی با هر آی پی می توانند کار کنند.
فقط تفاوتی که در این میان می توان اشاره کرد ، مقایسه امنیت تصاویر و سرقت اطلاعات در این دو سیستم عامل است. طبیعتا از آنجا که سیستم عامل ویندوز بسیار محبوبتر می باشد ویروسها و نرم افزارهای مخرب بیشتری برای آن تولید شده است بهمین خاطر اگر از ویندوز استفاده می کنید حتما نرم افزار فایروال مناسبی روی سیستم خود داشته باشید تا امنیت اطلاعات شما حفظ شود

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، خیابان ملاصدرا ، خیابان حکیمی ، ساختمان پویا طبقه 2 واحد 2

تلفن ثابت : 07132336438

موبایل : 09173185571

دوربین مداربسته در شیراز| شرکت دید افزار تمیم: فعال در زمینه  مشاوره  و فروش عمده دوربین مدار بسته در شیراز،سیستم اعلان سرقت در شیراز،خرید دوربین مخفی  در شیراز،سیستم اعلان سرقت شیراز، سیستم های امنیتی شیراز، دزدگیر اماکن، لانگسی، تجهیزات لانگسی شیراز، خرید تجهیزات لانگسی شیراز، خرید دوربین مداربسته شیراز، خرید و فروش سیستم های امنیتی شیراز، خرید دزدگیر اماکن شیراز