5571 318 0917
درخواست کارشناسی
ONVIF چیست و چگونه عمل می کند؟


: 783

در دنیای تحت شبکه دوربین و NVR با استفاده از پروتکل های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، این به آن معناست که پروتکل های ارتباطی در واقع نقش زبان برای دوربین های تحت شبکه بازی می کنند .

ONVIF یکی از پروتکل های استفاده شده در صنعت دوربین مداربسته ی تحت شبکه است .

در دنیای تحت شبکه دوربین و NVR با استفاده از پروتکل های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، این به آن معناست که پروتکل های ارتباطی در واقع نقش زبان برای دوربین های تحت شبکه بازی می کنند .

با توجه به این حقایق ، دوربین های مداربسته با پروتکل های مختلف امکان برقراری ارتباط تحت یک نرم افزار را در شبکه نخواهند داشت و این یک نقطه ضعف بزرگ در سیستم تجهیزات مداربسته تحت شبکه به شمار می آید.

ONVIFدر واقع یک توافقنامه ی جهانی ست برای ایجاد یک استاندارد بین المللی جهت تولید و ارتباط بین دوربین های مداربسته ی تحت شبکه و مراکز کنترل برندهای مختلف می باشد.

واژه ONVIF مخفف لاتین Open Network Video Interface Froum می باشد که به معنای انجمن ارتباط ویدیویی تحت شبکه قابل گسترش است. هدف کلی این انجمن ترسیم یک استاندارد واحد جهانی جهت ارتباط بین دوربین های شبکه بدون توجه به برند آنهاست.

در صورت نصب یک دوربین تحت شبکه ، بدون پشتیبانی از ONVIF امکان اضافه کردن دوربین هایی با برند دیگر در همان شبکه وجود ندارد ، لذا استفاده از دوربین هایی با پشتیبانی از پروتکل ONVIF از اهمیت بالایی برخوردار است.

این دوربین ها با وجود قیمت بالاتر امکانات بسیاری را در اختیار مشتریان قرار می دهند . یکپارچه سازی سیستم های دوربین مداربسته به کاربر این امکان را میدهد که با توجه به نیاز خود دوربین مداربسته را از بین برندهای مختلف انتخاب نماید.

در دوربین های مداربسته ی تحت شبکه LONGSE نیز از این پروتکل استفاده شده است.

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، خیابان ملاصدرا ، خیابان حکیمی ، ساختمان پویا طبقه 2 واحد 2

تلفن ثابت : 07132336438

موبایل : 09173185571

دوربین مداربسته در شیراز| شرکت دید افزار تمیم: فعال در زمینه  مشاوره  و فروش عمده دوربین مدار بسته در شیراز،سیستم اعلان سرقت در شیراز،خرید دوربین مخفی  در شیراز،سیستم اعلان سرقت شیراز، سیستم های امنیتی شیراز، دزدگیر اماکن، لانگسی، تجهیزات لانگسی شیراز، خرید تجهیزات لانگسی شیراز، خرید دوربین مداربسته شیراز، خرید و فروش سیستم های امنیتی شیراز، خرید دزدگیر اماکن شیراز