5571 318 0917
درخواست کارشناسی
سیستم اعلام سرقت


: 187

سیستم اعلام سرقت جهت جلوگیری از سرقت اماکن یا اعلام سرقت های مسلحانه استفاده می شود.
سیستم اعلام سرقت وسيله ای است که به هنگام گذر از يک حريم خصوصی با اعلام صدا اين عمل غيرقانونی را اعلام  مي کند.دزدگيرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهری در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده اند، ولی همگی آنها دارای يک ساختار مشترک می باشند.
اکثر این سیستم ها دارای يک خط تحريک بسته ، که محل وصل حسگرهای بسته مي باشد،ودارای کنترل از راه دور(ريموت کنترل ) جهت روشن و خاموش کردن دستگاه هستند. همچنين مدارهای دزدگير شامل مدار فرستنده-گيرنده ، مدار شارژ باتری اضطراری و مدار آژير ميباشد و در نهايت دزدگيرها ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحريک نيز باشند.

روشهای سیستم اعلام سرقت


بسته به نوع سیستم کنترل پنل ، سیستم اعلام سرقت را میتوان از طرق مختلف  با استفاده از کلید یا سوئیچ/ریموت کنترل/خط تلفن/سرویس GSM/کی پد/پیغام صوتی/اثر انگشت/کارت بدون تماس یا مغناطیسی یا Smart Card/IP شبکه مسلح یا غیر مسلح کرد.
 

در سیستمهای دزدگیر اماکن و دزدگیر پارادوکس جهت کنترل مکان های مختلف از سنسور مگنت های متفاوت جهت  حفاظت از دربها و پنجره ها/ تشخیص شکستن شیشه/ حساس به ضربه  استفاده می شود.  رادار یا آشکار کننده حرکات خود به سه نوع PIR، مایکرویو و اولتراسونیک تقسیم می شود.

 

PIR مدل های:

 
سنسور PIR برای فضای باز

سنسور PIR برای فضای بسته
سنسور PIR با دید °360-°90-°180-°120

سنسور PIR غیر حساس به حیوانات خانگی تقسیم می شود.
 

برای فضای وسیع از چشمهای خطی استفاده می شود و برای حفاظت از پنجره ها و دربها از شوک سنسور و سنسور تشخیص صدای شکستن شیشه استفاده می شود.خروجی سیستم اعلام سرقت میتواند به صورت آژیر ( ایجاد صدای بلند جهت اعلام خبر (/فلاشر ( نمایشگر فوری (/*GSMارسال SMS یا تماس تلفنی از طریق GSM ))/ پیجر بی سیم ( ارسال اطلاعات بی سیم به پیجر )/تلفن کننده/IP  شبکه باشد .

منبع تغذیه سیستم اعلام سرقت

 
منبع تغذیه سیستم اعلام سرقت اماکن از برق شهر و باطری می باشد و حجم باطری متناسب با تجهیزات به کار رفته در سیستم متغیر می باشد.


 در مکانهای عمومی که امکان سرقت در روز نیز می باشد از شاسی اضطراری( Emergency key ) یا پدال استفاده می شود که با فشرده شدن آنها سیستم اعلام سرقت شروع به آلارم می نماید.

 تجهیزات اصلی که در سیستم اعلام سرقت مورد استفاده قرار میگیرند


 دتکتورهای حرکتی

 دتکتورهای شکستن شیشه

 آژیرها با قدرتهای گوناگون

 تلفن کننده

 سیستم کنترل از راه دور

 باطری اضطراری

 دستگاه مرکزی

 
 
 با بیان ساده تر میتوان گفت که :

سیستم اعلام سرقت با سنسور تشخيص حرکت PIR:


نام اين سنسور از سر کلمه های PASSIVE INFRA RED گرفته شده است
سنسورهای PIR برای تشخيص حرکت موجودات زنده به کار می رود ( انسان و حيوانات ) . اين سنسورمعمولا با نام چشمی شناخته می شود .

 

 ساختار پايه ای :

همان طور که در شکل مشاهده می کنيد ، پايهء شمارهء 1 ، تغذيهء سنسور می باشد که با يک مقاومت 10 کيلو اهم به تغذيهء مثبت وصل می شود .
پايهء شمارهء 2 خروجی سنسور می باشد که بايد توسط يک مقاومت 100 کيلو اهم آنرا به زمين متصل نمود . پايه شمارهء 3 هم زمين می باشد


 

- خصوصيات سنسور:


محدودهء دمايي که سنسور می تواند در آن کار کند 30 - الی 70 + می باشد .
محدودهء ولتاژ تغذيه هم بين 5 تا 12 ولت است ( برخی که به صورت آماده ساخته می
شوند ، محدودهء تغذيه از 3.5 ولت شروع می شود )
زاويهء ديد ( زاويهء مورد حس ) توسط سنسور 95 درجه می باشد

جريان مصرفی در محدودهء ميکروآمپر است ( حدود 50 ميکرو آمپر )

 

 روش کار سنسور PIR در سیستم اعلام سرقت :

 

اصول کاری اين سنسور و آشکارسازی حرکت آن بر اساس انرژی گرمايي دريافتی از محيط می باشد و اثر پيرو الکتريکی می باشد  درون اين سنسور کريستالهايي به کار برده شده اند که اين خاصيت را دارند .
اثر پيرو الکتريک در عناصری وجود دارد که در معرض تغييرات گرمايي ، ولتاژی را توليد کنند .

برای داشتن ولتاژ تا حد ممکن ثابت و DC از يک فيلتر پائين گذر در خروجی استفاده می شود به علت اينکه امواج حرارتی دريافتی از فاصلهء دور بسيار ضعيف است ، از يک لنز يا عدسی با نام FRESNEL استفاده می شود . وظيفهء اين لنز متمرکز کردن امواج دريافتی در مرکز سنسور است ( همانند عملکرد ديش در ماهواره ها ) . همچنين اين لنز می تواند به صورت فيلتر هم عمل کند و امواج مزاحم را حذف کند اين لنز يا عدسی بايد نصب شود ( البته به صورت صحيح ) تا بتوان خروجی قابل قبولی را داشت . فاصله لنز تا سنسور حدود 0.65 اينچ می باشد . اين نوع لنز دارای شيارهايي بر روی خود است که برای هر چه بهتر متمرکز کردن سيگنالهای دريافتی می باشد.

به علت اينکه اين سنسور بر اساس گرما کار می کند ، در ديگر مصارفی که گرما در آن نقش دارد نيز می توان به کار برده شود.


 

سنسورهاي چشمي ( رادار )‌ در سیستم اعلام سرقت :


رادارها بطور كلي با پرتو مادون قرمز كار ميكنند و با سرعتي بسيار زياد حركت اجسام زنده را تشخيص ميدهند . لازم به ذكر است اين سنسورها فقط به حركت بدن انسان حساس هستند و يا به حركت اجسام بزرگ كه اين امر باعث كنترل در جلوگيري از اعلام هشدار مزاحم ميشود . رادارها با زاويه ديد هاي مختلفي توليد ميشوند كه از پر مصرفترين آنها ميتوان به رادار 90 درجه ، 110 درجه ، 180 درجه و 360 درجه اشاره كرد .اين رادارها بيشتر در فاصله 2 متري از سطح زمين نصب ميشوند و تا طول تقريبي 12 متر را پوشش ميدهند . اين چشمي را حركت هاي پشت شيشه را تشخيص نميدهند اما حركت خود شيشه براحتي براي رادار قابل تشخيص است .

شوك سنسور :


همانطور كه از نام اين سنسور پيداست با ايجاد شوك و يا ضربه اين سنسور پيامي را براي دستگاه مركزي ارسال ميكند . شوك سنسور در دو نوع مكانيكي ( با لغزش دو پلاتين بر روي يكديگر )‌و الكترونيكي (‌ با استفاده از تكنولژي آلتراسونيك ) در بازار مصرف موجود است .

پدال :


پدال يكي از پر مصرف ترين خبر كننده ها در فروشگاههاي طلا و جواهر و گالريهاست و با فشردن آن توسط پا پيام اعلام خطر براي دستگاه مركزي ارسال ميشود .

بلندگو و آژير :‌


براي اعلام خطر در مواقع ضروري استفاده ميشود و هر دستگاه دزدگيري يك بلند گو و يا آژير را در سيستم خود نياز دارد .

كاور بلند گو :


براي استفاده از بلندگو در خارج از محيط هاي بسته براي جلوگيري از صدمه ديدن بلند گو از كاور استفاده ميشود .

 
باتري :

يكي از مهمترين قسمتهاي يك سیستم اعلام سرقت، باتري است كه متاسفانه از نظر برخي از نصابهاي اين سيستم از اهميت كمتري برخوردار است ، اما بايد يادآور شد در هنگام خطر اگر باتري دستگاه شما از كيفيت پائيني برخوردار باشد و يا نا مناسب با دستگاه شما در نظر گرفته شود و يا حتي از تاريخ نصب آن مدت زيادي گذشته باشد سيستم دزدگير شما به سادگي آسيب پذير خواهد بود . پس ياد آور ميشويم كه در صورتيكه قبلا دستگاه دزدگير براي شما نصب شده است حتما تاريخ مصرف آنرا كنترل نمائيد و يا از سلامت آن اطمينان حاصل كنيد . تاريخ مصرف باتري ها تا 2 سال پس از توليد آنها ميباشد و اين در صورتيست كه آن باتري استاندارد باشد .
 

برخی از محصولات سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت بيسيم :

اين دستگاهها از تكنولژي جديدي بهره ميبرند كه ديگر نيازي به كشيدن سيم براي سنسورها وجود ندارد و اين كار بوسيله سيگنالهائي كه از دستگاه مركزي ارسال ميشود صورت ميپذيرد . تنها مورد بحث در اين نوع سيستمها كنترل دوره اي باتري دورن چشمي هاست كه ميبايست بطور مداوم كنترل شوند و در صورت نياز تعويض گردند . اين چشمي ها بدليل عدم اتصال هيچگونه كابلي به آنها از باتري داخلي خود تغذيه ميشوند و به نسبت مقدار رفت و آمد در آن محل عمر باتري نيز متفاوت خواهد بود .

 

 

شرکت دژپا با بررسی جدیدترین مدل های سیستم اعلام سرقت موجود، تلاش نموده است تا بهترین محصول را با بالاترین کیفیت انتخاب و عرضه نماید. استفاده از سیستم اعلام سرقت ارائه شده توسط دژپا دارای مزایای فراوانی است که به در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

با استفاده از انواع سنسور های تشخیص باز شدن درب و تشخیص ضربه، تمامی راه های سارق مسدود می شود و در صورتی که سارق بتواند به داخل راه پیدا کند، سنسور تشخیص حرکت، آخرین فرصت را نیز از سارق می گیرد و سرقت را اعلام می نماید.

در سیستم های اعلام سرقت دژپا به وسیله آژیر یا فلاشر های نوری، وقوع سرقت به طور عمومی اعلام می شود. در سیستم های جدیدتر می توان با تنظیم شماره موبایل و یا تلفن های اضطراری پلیس و … به اشخاص و اداره پپلیس اطلاع رسانی کرد تا سریعاً خود را به محل وقوع سرقت برسانند.

سیستم دینگ دانگ

در اماکن تجاری در صورت سرگرم بودن صاحبان مغازه، سیستم دینگ دانگ به وسیله صدای خود ورود شخص را اعلام می نماید و بدین وسیله سیستم امنیتی و حفاظتی در سیستم اعلام سرقت عملکرد خود را نشان می دهد.

 

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، بولوار استقلال ، حدفاصل باسکول نادر و فلکه هنگ ، کوچه ۱۵ فرعی دوم سمت چپ ، پلاک ۱۴ شرکت دیدافزار تمیم

تلفن ثابت : 07132336438

موبایل : 09173185571

دوربین مداربسته در شیراز| شرکت دید افزار تمیم: فعال در زمینه  مشاوره  و فروش عمده دوربین مدار بسته در شیراز،سیستم اعلان سرقت در شیراز،خرید دوربین مخفی  در شیراز،سیستم اعلان سرقت شیراز، سیستم های امنیتی شیراز، دزدگیر اماکن، لانگسی، تجهیزات لانگسی شیراز، خرید تجهیزات لانگسی شیراز، خرید دوربین مداربسته شیراز، خرید و فروش سیستم های امنیتی شیراز، خرید دزدگیر اماکن شیراز