5571 318 0917
درخواست کارشناسی
نکات قانونی نصب دوربین مداربسته


: 57

نصب دوربین مداربسته به خودی خود نه تنها جرم محسوب نمی شود بلکه مورد استقبال مراجع قانونی هم قرار می گیرد ولی باید دقت داشت که در این راستا محدودیت هایی نیز وجود دارد

نصب دوربین مداربسته به خودی خود نه تنها جرم محسوب نمی شود بلکه مورد استقبال مراجع قانونی هم قرار می گیرد ولی باید دقت داشت که در این راستا محدودیت هایی نیز وجود دارد که بعضی از آنها نیاز به مجوزهای خاص داشته و در برخی فضاها نصب دوربین مداربسته تحت هر شرایطی جرم محسوب شده و به شدت با خاطی برخورد خواهد شد.

امروزه با افزایش نصب دوربین مداربسته در منازل و مکان های عمومی و شرکت ها امنیت و آرامش بیشتر شده است . با اینکه دوربین ها مزایای زیادی دارند و در کاهش جرم کمک شایانی کرده اند اما نصب دوربین مداربسته قوانین خاص خود را دارد که در صورت رعایت نشدن نه تنها مفید نیست بلکه میتواند ایجاد مشکل کند.

قوانین نصب دوربین های مداربسته در محیط های عمومی

نصب دوربین مداربسته در محیط های عمومی در حال حاضر هیچ گونه منع قانونی ندارد ، منع قانونی این مکان ها تنها درصورتی به وجود می آید که این محیط در اطراف مکان های حساس مانند پادگان ها ، سفارتخانه ها و محیط های نظامی باشد .

مکان های مشترک ( مشاع )

به موجب قانون نصب دوربین مداربسته در قسمت های مشاع ممنوع بوده و افراد برای نصب دوربین در این فضاها باید مجوز داشته باشند . به عنوان مثال فضای مشترک آپارتمان ها ، راه پله ها ، آسانسورها ، حیاط و ...جزء مکان های مشاع به شمار می روند و نصب دوربین در این فضاها پس از کسب رضایت افراد یا اخذ مجوز از نهادهای ذیصلاح باید صورت بگیرد.

حریم خصوصی افراد

نصب دوربین مداربسته در فضاهای خصوصی افراد ممنوع بوده و افراد برای نصب دوربین در این مکان ها باید مجوز داشته باشند . فضای داخل خانه ، اتاق ها ، رختکن ها ، سرویس بهداشتی و ... جزء حریم خصوصی افراد بوده و نصب دوربین در این فضاها نیازمند اخذ مجوز است .

نصب دوربین مخفی

به موجب قانون نصب دوربین مخفی در هر مکانی به گونه ای که افراد حاضر در آنجا از وجود دوربین بی خبر باشند ممنوع بوده و مصداق نقض حریم خصوصی افراد می باشد و درصورت اثبات فرد مجرم به پرداخت جریمه و محکومیت های مختلف دچار خواهد شد .نصب دوربین در این فضاها نیاز به مجوز از ارگان های مربوطه دارد .

چگونه برای نصب دوربین در فضاهای غیرمجاز یا نصب دوربین مخفی مجوز بگیریم؟

شما می توانید برای دریافت مجوز جهت نصب دوربین در مکان غیر مجازی که باید دوربین مداربسته در آن نصب شود شکایتی برای حفظ امنیت جان و مال خود تنظیم کرده و به مراجع قضایی و نیروی انتظامی ارائه کنید تا بتوانید به صورت رسمی مجوز نصب و راه اندازی دوربین مداربسته برای شما صادر شود

 

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، بولوار استقلال ، حدفاصل باسکول نادر و فلکه هنگ ، کوچه ۱۵ فرعی دوم سمت چپ ، پلاک ۱۴ شرکت دیدافزار تمیم

تلفن ثابت : 07132336438

موبایل : 09173185571

دوربین مداربسته در شیراز| شرکت دید افزار تمیم: فعال در زمینه  مشاوره  و فروش عمده دوربین مدار بسته در شیراز،سیستم اعلان سرقت در شیراز،خرید دوربین مخفی  در شیراز،سیستم اعلان سرقت شیراز، سیستم های امنیتی شیراز، دزدگیر اماکن، لانگسی، تجهیزات لانگسی شیراز، خرید تجهیزات لانگسی شیراز، خرید دوربین مداربسته شیراز، خرید و فروش سیستم های امنیتی شیراز، خرید دزدگیر اماکن شیراز