5571 318 0917
درخواست کارشناسی
تکنولوژی ROI در دوربین مداربسته چیست؟


: 73

تکنولوژی ROI مخفف REGION OF INTEREST به معنای منطقه موردنظر می باشد که این یک ویژگی مهم و بسیار کاربردی در زمینه ی نظارت است .

تکنولوژی ROI مخفف REGION OF INTEREST به معنای منطقه موردنظر می باشد که این یک ویژگی مهم و بسیار کاربردی در زمینه ی نظارت است . همانطور که می دانید برخی از مناطق تصویری که توسط دوربین مداربسته ضبط می شوند عملا بی فایده و کم اهمیت می باشد . این مناطق پهنای باند شبکه و فضای ذخیره سازی را اشغال می کند .

کارکرد تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته به این صورت است که تنها در ارائه ی ویدئو با رزولوشن بالا از منطقه مورد نظر متمرکز می شود در نتیجه در مناطقی از تصویر که حرکتی وجود ندارد و از نظر امنیتی اهمیت چندانی ندارد انتقال ویدیو با کیفیت کمتری انجام می گیرد .

مزایای تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته

در نظارت تصاویر امنیتی کاربر اکثرا بر روی موضوعاتی خاص از جمله : پلاک خودرو ، تشخیص چهره و موردی از این قبیل تمرکز دارد . در مقابل مناظری مانند : آسمان ، درخت ، چمن ، گیاه و ... اهمیت چندانی در مسائل امنیتی ندارد . در اصل مناطقی که دارای اهمیت بسیار بالایی هستند از تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته استفاده می کنند. تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته تصاویر را به نسبت فشرده سازی با کیفیت بالایی ذخیره می کند که نتایج استفاد از این تکنولوژی به صورت زیر است :

  • از بین نرفتن اطلاعات مهم در تصویر
  • بهینه سازی رابطه بین فشرده سازی با رزولوشن بالای تصاویر دوربین مداربسته

انواع تکنولوژی ROI در دوربین مداربسته

امروزه دو نوع از تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته وجود دارد که عبارتند از :

  • منطقه ثابت
  • ردیابی دینامیک

منطقه ثابت

برای فعال نمودن عملکرد ROI می بایست به صفحه تنظیمات ROI در دوربین مداربسته بروید که در ویژگی منطقه ثابت ، شما می توانید 4 نقطه از تصویر را به تکنولوژی ROI متصل کنید.

ردیابی دینامیک

در این قابلیت شما باید تحلیل دینامیکی و تشخیص چهره را فعال نمایید . سپس به تنظیمات ROI بروید و ردیابی دینامیکی را فعال نمایید ، در حال حاضر ردیابی دینامیکی تنها از تشخیص چهره و کدگذاری ROI پشتیبانی می کند.

با توجه به محدودیت منابع پهنای باند شبکه تنها می توان از بیت ریت برا انتقال جریان ویدئویی استفاده نمود . تکنولوژی ROI می تواند کیفیت تصاویر غیر مهم را از بین ببرد و بر روی رمزگذاری مناطق مهم تر متمرکز شود ، در حالیکه نیازی به افزایش پهنای باند ندارد که همین امر باعث جلوگیری از افزایش بیش از حد هزینه ذخیره سازی ویدئو و پهنای باند شبکه می شود.

ویژگی ROI در کنار دیگر ویژگی ها مانند : ورود و خروج به محدوده ، شمارش افراد ، عبور از خط تعیین شده ، تشخیص چهره و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، بولوار استقلال ، حدفاصل باسکول نادر و فلکه هنگ ، کوچه ۱۵ فرعی دوم سمت چپ ، پلاک ۱۴ شرکت دیدافزار تمیم

تلفن ثابت : 07132336438

موبایل : 09173185571

دوربین مداربسته در شیراز| شرکت دید افزار تمیم: فعال در زمینه  مشاوره  و فروش عمده دوربین مدار بسته در شیراز،سیستم اعلان سرقت در شیراز،خرید دوربین مخفی  در شیراز،سیستم اعلان سرقت شیراز، سیستم های امنیتی شیراز، دزدگیر اماکن، لانگسی، تجهیزات لانگسی شیراز، خرید تجهیزات لانگسی شیراز، خرید دوربین مداربسته شیراز، خرید و فروش سیستم های امنیتی شیراز، خرید دزدگیر اماکن شیراز