5571 318 0917
درخواست کارشناسی
تکنولوژی POE چیست و چه کاربردی دارد؟


: 60

قابلیت POE یا Power Over Ethernet یک فناوری جدید است که در سال 2003 معرفی شد و به کابل شبکه اجازه می دهد تا علاوه بر انتقال داده انرژی الکتریکی را نیز انتقال دهد .

قابلیت POE یا Power Over Ethernet یک فناوری جدید است که در سال 2003 معرفی شد  و به کابل شبکه اجازه می دهد تا علاوه بر انتقال داده، انرژی الکتریکی را نیز انتقال دهد .

برای مثال یک دوربین مداربسته را در نظر بگیرید که قصد داریم آن را در فضای بیرونی ساختمان نصب کنیم ، دوربین مداربسته برای عملکرد صحیح به دو اتصال (کابل) نیاز دارد :

  • اتصال شبکه : برای برقراری ارتباط با NVR یا مانیتور
  • اتصال برق : برای تامین نیروی الکتریکی لازم

با این وجود اگر دوربین دارای قابلیت POE باشد برای این دو نوع اتصال آن ها به یک کابل شبکه نیاز خواهند داشت که هم داده ها را انتقال دهد و هم انرژی برق لازم را تامین کند.

مزیت های تکنولوژی POE

استفاده از قابلیت POE چند مزیت مهم دارد :

  • صرفه جویی در زمان و هزینه : با بکارگیری فناوری POE نیازی به کابل های برق و همچنین نیروی تکنسین برای نصب این کابل ها نخواهیم داشت ، علاوه بر این لزومی ندارد که زمانی را صرف نصب کابل های برق کنیم.
  • انعطاف پذیری: عدم نیاز به نصب پریز برق و مسیرهای عبور کابل برق ، دستگاه هایی مانند دوربین تحت شبکه ، اکسس پوینت و... را می توان در هر جایی نصب کرد و یا به راحتی جای آن ها را تغییر داد .
  • ایمنی : تکنولوژی POE هوشمند است و طوری طراحی شده که از تجهیزات شبکه در مقابل نوسانات برق ، افت فشار و ولتاژ و نصب نادرست جلوگیری می کند.
  • قابلیت گسترش : تامین انرژی برق از طریق شبکه به این معناست که نصب تجهیزات و گسترش شبکه ساده و ارزان خواهد بود.

چه دستگاه هایی از POE استفاده می کنند :

قابلیت POE  در مود زیر کاربرد دارد :

  • تلفن های VOIP : در واقع این کاربرد دلیل توسعه POE بود. با استفاده از فناوری POE تلفن ها تنها یک اتصال به پریزهای شبکه نیاز دارند و به راحتی می توان آن ها را از راه دور خاموش/ روشن کرد.
  • دوربین های تحت شبکه : قابلیت POE در دوربین های مداربسته و امنیتی نیز استفاده گسترده ای دارد که مزیت نصب سریع و جابجایی آسان آن را در پی دارد.
  • تجهیزات وایرلس : تجهیزات مخابرات و شبکه وایرلس مانند اکسس پوینت ، رادیو وایرلس و RFID که با پریزها و خروجی های برق فاصله دارند به راحتی می توانند از POE استفاده کنند.
  • سوئیچ های شبکه : سوئیچ ها نقش اساسی در شبکه های بزرگ دارند و تعداد زیادی از تجهیزات به آن متصل می شوند در صورت استفاده از POE هیچ کدام از این تجهیزات نیاز به آداپتور برق نخواهند داشت . تصور کنید که یک سوئیچ 48 پورت POE چقدر می تواند در کاهش هزینه ها به ما کمک کند.

چگونه باید از POE استفاده کنیم؟

استفاده از POE بسیار آسان است ، کافی ست تجهیزات شما با این ویژگی سازگار باشند . اگر سوئیچ و دوربین تحت شبک ی شما هر دو POE باشند به راحتی دوربین را با یک کابل شبکه به سوئیچ متصل کنید و دوربین فعال خواهد شد.

اگر تنها دوربین تحت شبکه ی شما POE است باز هم می توانید از این قابلیت استفاده کنید . در این صورت باید از یک آداپتور POE استفاده کنید . آداپتور POE دارای دو ورودی (RJ-45) و برق است . سوئیچ به ورودی داده و یک آداپتور برق به ورودی برق وصل می شود . سپس با استفاده از کابل شبک خروجی آداپتور POE که یک پورت شبکه RJ-45 است به دوربین وصل شده و آن را فعال می کند.

 

 

 

 

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس: شیراز ، بولوار استقلال ، حدفاصل باسکول نادر و فلکه هنگ ، کوچه ۱۵ فرعی دوم سمت چپ ، پلاک ۱۴ شرکت دیدافزار تمیم

تلفن ثابت : 07132336438

موبایل : 09173185571

دوربین مداربسته در شیراز| شرکت دید افزار تمیم: فعال در زمینه  مشاوره  و فروش عمده دوربین مدار بسته در شیراز،سیستم اعلان سرقت در شیراز،خرید دوربین مخفی  در شیراز،سیستم اعلان سرقت شیراز، سیستم های امنیتی شیراز، دزدگیر اماکن، لانگسی، تجهیزات لانگسی شیراز، خرید تجهیزات لانگسی شیراز، خرید دوربین مداربسته شیراز، خرید و فروش سیستم های امنیتی شیراز، خرید دزدگیر اماکن شیراز